Haluks – cēloņi, simptomi un ārstēšana

Hallux valgus pirkstiem ir tas, ka ne tikai izskatās mazliet estētiski, bet arī rada sāpes, grūtības kustēties, kā arī izvēle atbilstošu kurpes. Haluks tendence var būt ģenētiski noteikta vai radusies nepareizas manipulācijas faktoru dēļ apavu izvēlē.

Kā jūs izveidojat haluks?

Hallux valgus veidojas kā rezultātā mehāniska deformācija pirkstiem, ko izraisa valkā neatbilstošu, nepareizi apavi pārošanai. Pārāk šauras augsti papēži radīt spiedienu uz pirksta un izstrādāt vienotas kāju sadaļu, raksturīga valkāt pārāk augstu vai slikti aprīkots ar ieliktni, lieti kurpes. Arī aptaukošanās ir iemesls izplatīšanās metatarsālo kaulu un traucējumi pareizu atspaids trīs punktus. Tādā gadījumā no ķermeņa svars nav balstīta tikai uz daļu no pleznas abās pusēs un uz papēža, bet przedostopiu – gadījumā, ja ir pārāk šauras kurpes vai augstiem papēžiem visu kāju – visbiežāk, ja slikti pieguļošs dzīvoklis kurpes. Abas šīs situācijas novest pie pirmajiem šķērsvirziena plakano pēdu, tad turpmākai deformācijas slodzes, kas saistīti ar Hallux vai haluksów. Jūs varat arī radīt ģenētisku noslieci uz haluksów. Viņi bieži rodas cilvēkiem, kuri to sauc Ēģiptes kāju vai garāks, garākais kāju pirksts.

Kā haluks ārstēt?

Ir daudzas haluks ārstēšanas metodes. Pirmkārt, kad parādās pirmie simptomi, ārstēšana jāīsteno tā, lai problēma pasliktinās. Tad tiks atstāta tikai ķirurģiskā ārstēšana. Varat izmantot īpašas želejas spilventiņus. Tie ir bagātināti ar eļļām un aizsargā sāpīgo vietu. Ja pirksti ir izkropļoti, ķīļus un atdalītājus var izmantot, lai atjaunotu pareizo pozīciju, tādējādi samazinot sāpes. Šis risinājums tiek izmantots cilvēkiem, kuriem ir pirksti, kuriem ir halucis un pārklājas. No otras puses, ieliktņus piliens formas vai T-veida vai pelota palīdzēt samazināt spiedienu uz priekškājām, kas darbojas, jo īpaši sievietēm, kas valkā augstpapēžu kurpes. Silikona pleznas pad ļauj pacelt savu kāju no šķērseniskās plakanās pēdas up un tajā pašā laikā korekciju Hallux valgus iestatījumus. Savukārt izmantošana joslas bunions arī ļauj atjaunot trīspunktu pēdu spiedienu, un stiprināt muskuļus un novērst deformāciju pleznas kaulu. Bieži izmantotas un slavēja ārstēšanu haluksów ir breketes, ko var valkāt dienu un nakti – novērst sāpes un novērstu padziļināšanos defektu, bet dzelzceļa Hall Forte lieto gadījumā bursīts, kā arī rehabilitāciju pēc operācijas, lai novērstu traucējumus pirkstu. Hallux valgus cīņā ir galīgā ķirurģiskā ārstēšana. Kā daļu no šīs nepatīkamās slimības ir veikta vairāku veidu ārstēšana. Pirmais no tiem ir mīksto audu korekcija, kas veikta ar nelielu deformācijas pakāpi. Vēl viena metode ir Chevron osteotomija – veikta hallux valgus, un ķīļveida vai puslodes – iesaistot ķīlis rezekcija. No otras puses, Scarf metode ļauj pēcoperācijas pēcdzemdību ārstēšanai. Pirmajām 6 nedēļām jums jāizmanto speciāli koriģējoši apavi.

Protams, atbrīvojoties no problēmas, nenozīmē, ka viņš nevar konvertēt. Jums ir jāvalkā ērti un labi aprīkoti apavi.