Matu izkrišana sievietēm

Matu izkrišana ir problēma, kas ietekmē ne tikai vīriešus, bet arī sievietes. Katru dienu mēs zaudējam aptuveni 100 matiņus, kas ir normāli, protams, bet, ja mati izkrīt no nedaudzajām, jums vajadzētu domāt par to, kas izraisa šo un to, kā tas var kavēt šo neizbēgamo procesu. Kādu iemeslu dēļ mati var izkrist un kāda ir sieviešu izdomājošā attieksme?

Matu augšanas cikls

Matu folikulu visas sievietes ir pakļautas cikliskām un atkārtotām izmaiņām ar augšanas kušķi notiek četros atkārtotu secīgos posmos, starp kuriem var minēt Anagen (augšanas fāze), catagen (pārejas fāze), telogen (atpūtas fāze) un egzoegn (release posms dzīvoklis) . Situācijā, kad katru dienu tiek zaudēti apmēram 100 matiņi, par to nevajadzēs uztraukties, jo tas ir pilnīgi dabisks process, kas saistīts ar iepriekš minētajiem posmiem. Tomēr, ja matu izkrišana notiek lielos daudzumos, jāveic atbilstoša ārstēšana, taču mums jāapsver, kas var radīt pārmērīgu matu zudumu.

Sieviešu pārmērīga matu izkrišana

Mati var izkrist, jo dažādu iemeslu dēļ, bet starp tiem, kas, šķiet, visticamāk, tiks minēti īpaši spēcīgu stresu, vēsturi infekcijas slimību, depresiju, iepriekš darbībām, veicot noteiktus medikamentus vai svara zaudēšanas procesu, kas var būt saistīts ar pārāk maz dzelzs un vitamīnu B grupa ikdienas uzturā. Daudzas sievietes var risināt arī ar tā dēvēto alopēcija areata, t.i., situācija, kad mati izkrīt noteiktā reģionā, t.i., galvas aizmugurē vai augšpusē. Vēl nesen tika uzskatīts, ka šim alopēcijai ir neirotisks vai ģenētisks fons, tomēr daudzi pētījumi liecina, ka tas galvenokārt ir saistīts ar autoimūniem traucējumiem. Sievietēm pārmērīga matu izkrišana var būt saistīta arī ar hormoniem, īpaši menopauzes laikā, nodarbojoties ar hipotīroidismu vai pastiprinātu vairogdziedzera darbību vai grūtniecības laikā. Matu dedzināšana arī nelabvēlīgi ietekmē matu stāvokli, bieži pavedienu krāsošana (it īpaši to balināšana) un toksisko vielu klātbūtne organismā.

Baldness ārstēšana

Lai novērstu matu izkrišanu, vispirms ir jānovērš iepriekšminētie faktori, pateicoties kuriem noteikti matiņu stāvoklis ievērojami uzlabosies. Cīņa pret pārmērīgu plūsmu zudumu jāturpina divvirzienu virzienā, proti, iekšēji un ārēji. Tādējādi vajadzētu, rūpēties par pareizu diētu bagāti biotīns, B vitamīnu un dzelzi, ieviešot ikdienas izvēlnes raugu, trekno zivju, kā arī tējas nātre un kosa. Ciktāl ārstēšanai matu izkrišana sievietēm ārēji, tai jānonāk īpašu ampulas, šampūni, kondicionieri un maskas matu izkrišana, kas var viegli iegādāties jebkurā aptiekā un aptieka. Tomēr, ja pēc iepriekš padomu nebūs novērojat jebkādas ietekmes, tad jums vajadzētu doties pie dermatologa, kurš pēc tam, kad diagnoze cēloņa īstenos atbilstošu ārstēšanu formā specializēto wcierek pieejama tikai ar ārsta.