Vingrojumi kāju varikozas vēnām

Varikozas vēnas ir viena no visbiežāk sastopamajām slimībām, kuras cieš cilvēki, kas ir vecāki par četrdesmit. Diemžēl viņu veidošanās slīpums ir ģenētisks, lai gan pareiza profilakse un dzīvesveids var neļaut to parādīties. Kā novērst varikozas vēnas un, kad tās parādās – kā noņemt varikozas vēnas – tie ir vissvarīgākie jautājumi saistībā ar šo nosacījumu.

Veicināto vēnu veidošanās

Varikozas vēnas veidojas ģenētisko apstākļu rezultātā, bet arī nedaudz aktīvs dzīvesveids, kas izraisa problēmas ar vārstiem. Viņi netraucē asinīm to vēnās. Palielinot asinsspiedienu, tas izraisa arvien lielāku spēku vēnu sieniņām paplašināto kāju vidū. Tās neatgriežas sākotnējā formā un ir redzamas caur plānu, taustu ādu kā zilas, savītas līnijas.

Varikozu vēnu tipi

Iepriekš aprakstītās varikozas vēnas ir tā saucamās primārās varikozas vēnas, kas rodas stagnācijas dēļ ar efektīviem dziļo vēnu vārstiem. Faktori, kas tos var izraisīt, ir grūtniecība, aizcietējums, svara celšana vai darbs, kas prasa daudzas stundas.

No otras puses, varikozas vēnas izraisa dziļa vēnu oklūzija, kas palielina asins plūsmu virspusējās vēnās. Tie ir trombozes vēstures, dziļo vēnu vārstu vai bojājumu bojājumu rezultāts.

Simptomi pirms vēnu slimības ar varikozi

Bieži vien mēs neņem vērā pirmos simptomus varikozas vēnas, tikmēr tā ir tā sauktā Pirms weevil periodā, kas izpaužas nogurušo un smagu kāju sajūtu pietūkums ap potītēm, jūs varat tos novērst, mainot savus paradumus. Kāju vēnās parādās vēnu vēnas, un smagas sāpes kājās nosaka venozais klepus. Āda pāri potītēm ir ļoti grūta, un grūtības, kuras ir grūti dziedēt, var parādīties uz apakšējās kājas.

Anti-varikozas profilakse

Veicot profesiju, kurā daudzi stāv vai sēž un zina par varikozas vēnas parādīšanos jūsu ģimenē, ir vērts rūpēties par atbilstošu dzīvesveidu, kas traucē tās attīstībai:

  • biežas izmaiņas darba vietā;
  • liekā svara samazināšana;
  • atkāpšanās no stingrām zeķēm, ceļgaliem vai zeķes ar stingriem vīlēm;
  • pastaigas ērtos apavus, bez augstiem papēžiem;
  • diētas, kas ir bagātas ar šķiedrvielām un C vitamīnu, lietošana;
  • samazinot vai atteikties no alkohola lietošanas un smēķēšanas.

Varikozas vēnu ārstēšana

Atkarībā no slimības ar paplašinātām vēnām diagnozi un veida, slimības ārstēšanas metodes var būt konservatīvas, tostarp bieža atpūta ar kājām uz augšu un valkāšanu ar speciāliem rokturiem, kā arī farmakoloģisko zāļu lietošanu vazokonstriktoros.

Varikozo vēnu noņemšanas darbības metodes ietver:

  • slaucīšana – Babčoka metode, kuras laikā galvenā vēna tiek noņemta, un tās atstājošās zari – negatīvie ir rētas, kas veidojas pēc daudziem iegriezumiem;
  • minifokoktūcija – Millera un Varadijas metode – ar vēnu stumbra noņemšanu ar mazām sekcijām;
  • kriokapstrāde – La Pivertes metode, kurā ievada zondes galu, kas atdzesēta ar slāpekļa oksīdu šķidrumu vēnās, ar kuru vēnā tas ir piestiprināts un izstiepts gabalā;
  • skleroterapija – ne-ķirurģiska metode vēnu slimnieku ārstēšanai, injicējot vēnā aģents, kas izraisa to sienu saplūšanu.

Pēdējos gados pacienti arvien biežāk izvēlas neinvazīvo un nesāpīgo EVLT varikozo vēnu aizvākšanas metodi.